Bukiet z pól najlepszy!

Bukiet z pól najlepszy!

Naszej radości nie było granic, gdy w ostatnią sobotę, 10 czerwca 2017 otrzymaliśmy puchar za Najlepszy produkt przyjazny dla środowiska. Tym produktem jest oczywiście nasza kampania Bukiet z pól. Pucharowi, co prawda, towarzyszył dyplom uznania, a nie bukiet, bukiet z pól, ale i tak byliśmy przepełnieni satysfakcją i dumą.

Nie co dzień ciężka praca i zaangażowanie na rzecz przyrody zostają tak mile docenione. Ale do rzeczy! Sobota i niedziela, 10-11 czerwca 2017, XXIV Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu. To właśnie tam otrzymaliśmy wyróżnienie od Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu za naszą kampanię edukacyjną na rzecz bioróżnorodności. Nagrodę wręczyła pani Ewa Szymańska, zastępczyni dyrektora PODR w Lubaniu oraz pan Stanisław Anders, przewodniczący Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego.

Oprócz odbierania nagrody mieliśmy na Targach również inne sprawunki, a mianowicie szerzyliśmy wiedzę na temat różnorodności przyrodniczej. Nasza ekipa stała dzielnie na posterunku i przy naszym stoisku rozdawała foldery i plakaty, robiła przypinki, opowiadała o ptakach i roślinach. Bo nagrody nagrodami, one cieszą i dodają blasku codziennej pracy, ale bioróżnorodność to efekt świadomego i odpowiedzialnego gospodarowania. Dlatego pamiętajmy o bukiecie z pól każdego dnia, dbajmy o miedze, oczka wodne, śródpolne łąki i zadrzewienia. Z nimi żyje się milej i zdrowiej!

 

 

Wróć do listy artykułów
Up